Országos Természet- és Környezetvédelmi Filmnapok

Idén immár harmadik alkalommal, május utolsó, Gyermeknapi hétvégéjén, 2019. május 25-26-án (szombat-vasárnap) – ezzel kapcsolódva a gödöllői Természetfilm Fesztiválhoz ismeretterjesztő dokumentum- és természetfilmek ingyenes vetítésével várjuk az érdeklődőketMiskolc Művészetek Háza, Béke Art Moziterem

A vetítések mellé kapcsolódó programot szervezünk, amely során mindkét nap 11:00-17:00 között a Művészetek Háza épületének teraszán a Miskolci Állatkert és Kultúrpark mutatkozik be, interaktív családi programokkal színesebbé téve az eseményt; állatbemutatóval, nyári programismertetővel és a „Néma Erdő/Silent Forest kampány az ázsiai énekesmadarak megmentéséért” plakátbemutatóval várja az érdeklődőket.

Célunk, hogy a látogatók találkozzanak a természet- és környezetvédelem aktualitásait és érdekességeit bemutató filmekkel, szakemberekkel, az ő munkásságukkal és változatos filmeken keresztül felhívjuk a figyelmet hazánk csodálatos élővilágára, védelmének fontosságára, abban rejlő felelősségünkre.

Az ingyenes filmvetítések mindkét napon 11:30-kor és 13:00-kor kezdődnek Béke Art Mozitermünkben. A helyfoglalás érkezési sorrendben történik.

 

VETÍTETT FILMEK:

Május 25. (szombat) 11:30:

  1. blokk (összesen 72:10)

A vízipók tényleg csodapók – 1. részmagyar természetfilm, 25 perc

A vízipók tényleg csodapók – 2. részmagyar természetfilm, 25 perc

Tisza-tavi kalandok TOP 8 – nyármagyar természetfilm, 22 perc

 

Május 25. (szombat) 13:00:

  1. blokk (összesen 76:26)

Erdély, Csíksomlyó, Plitvice, Hévizmagyar természetfilm, 16 perc

Nyomkereső – cserkelések a Hargitai Medvepásztorral–magyarul beszélő román természetfilm, 31 perc

Darumadár fenn az égen–magyar természetfilm, 30 perc

 

Május 26. (vasárnap) 11:30:

  1. blokk (összesen 77:13)

Életem a Duna–magyarul beszélő szlovák természetfilm, 52 perc

Akcióban a természet őrzői – Csónakon a vizek világáért– magyar dokumentumfilm, 25 perc

 

Május 26. (vasárnap) 13:00:

  1. blokk (összesen 75:24)

Vad Balaton–magyar természetfilm, 51 perc

Akcióban a természet őrzői – Élőhelyek védelme a növényekért– magyar dokumentumfilm, 25 perc

 

További információ: www.cinemis.hu

Facebook: www.facebook.com/uraniabekeartmozi.miskolc/

Művészetek Háza Uránia és Béke Art Mozitermek (3525 Miskolc, Rákóczi u. 5)

Mozi jegypénztár telefonszám: +3646/507-573