Belvárosi Mozi –
Szeged

A mozi 2019-es éve a felújítás jegyében telik.
A felújítás alatt részlegesen üzemel a Csőke József art terem.
Ideiglenes art termet üzemeltetünk a Délvidék Házban (6726 Szeged, Közép fasor 1-3.)
A mozi várható nyitása: 2019. 4. negyedév

A szegedi Belvárosi mozi eredetileg is mozinak készült, art deco stílusú épületében 1920 óta megszakítások nélkül máig peregnek a filmek.
3 digitalizált, korszerű (5.1 Dolby) hangrendszerű, klimatizált termünket szegedi kötődésű filmes szakemberekről neveztük el: Zsigmond Vilmos termünk 539, Balázs Béla termünk 105, Csőke József termünk 51 fő befogadására alkalmas.
A látványos, igényes közönségfilmek mellett két art-termünkben az egyetemes és a magyar kortárs filmek, filmtörténeti csemegék széles választékával várjuk a közönséget.
Évente több alkalommal rendezünk nemzeti filmheteket, filmnapokat, tematikus fesztiválokat, közönségtalálkozóval egybekötött díszbemutatókat. A vidéki mozik közül elsőként kezdtük el a társművészetek filmvásznon való közvetítését: elsőként a New York-i Metropolitan Opera élő közvetítéseivel, majd a legnevesebb művészeti központok színházi, képzőművészeti és zenei produkcióival bővítettük kínálatunkat.
Elsősorban oktatási intézmények részére szervezett csoportos filmvetítésekkel, filmklubokkal, élő irodalmi-zenei-pszichológiai és gyermek előadásokkal, koncertekkel, a helyi közösségek filmes workshopjaival igazi multikulturális tér, a Casablanca kávézóval kiegészülve egyben találkozó hely vagyunk a város szívében.
Filmszakmai tagságok:

CICAE
Europa Cinemas
Art Mozi Egyesület

Elérhetőségek:
6720 Szeged, Vaszy Viktor tér 3.
www.belvarosimozi.hu
www.facebook.com/belvarosimozi