Carmen Maura retrospektív az Urániában

Az Uránia Nemzeti Filmszínház április 24. és május 22. között a Spanyol Nagykövetséggel és a Cervantes Intézettel közösen öt részes retrospektív vetítéssorozatot szervez Carmen Maura filmjeiből, bemutatva a színésznő pályájának sokszínűségét, tisztelegve művészete előtt.

Carmen Maura a spanyol film nagyasszonya. Pályafutása során több mint ötven mozgóképben szerepelt, nevét Pedro Almodóvarral forgatott hét filmje óta világszerte ismerik a filmrajongók. Tavaly decemberben Sevillában az Európai Filmdíj gáláján átvehette az Európai Filmakadémia életműdíját, amelyet az elmúlt tíz évben mindössze négyszer ítéltek oda színésznek.

Az Urániában induló vetítéssorozatban az Almodóvarral fogatott filmek közül az Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén és a Volver látható, a Carlos Saurával készült munkák közül a Jaj, Carmela! kerül mozivászonra, valamint megtekinthető az Alex de la Iglesia rendezte Bűbáj és kéjelgés, illetve Philippe Le Guay Szerelem a hatodikon című filmje.

További részletek: www.urania-nf.hu