Ingyenes Filmvetítés Miskolc Város Napja alkalmából

2019. május 11., 14:00 órától Miskolc Művészetek Háza, Béke Art Moziterem
A CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál az „Otthonunk Miskolc” program keretében minden évben helyi alkotók munkáit mutatja be. Immár hagyománnyá vált, hogy ezek közül a filmek közül Miskolc Város Napján is ingyenes vetítés keretében bemutatunk alkotásokat.

Idén a Kerényi László által készített Misa- Koncert Ukrajnában című dokumentumfilmet tekinthetik meg az érdeklődők.
A vetítést követően közönségtalálkozóra kerül sor melyen a film főszereplője és alkotója is részt vesz.

Misa- Koncert Ukrajnában
magyar dokumentumfilm, 60 perc

A Misa – Koncert Ukrajnában című film, Vihula Mihajlo gitárművész, zeneszerző, zenetanár ukrán koncertútjáról szól. A 2005 óta Miskolcon élő művész nem egyedül utazott, a Gergely Péter Pál karmester vezette Cantus Agriensis és Cardinal Mindszenty Kórus is elkísérte. Vihula Mihajlo önálló gitáresten lépett fel, a kórus pedig a műsorát egy eddig méltánytalanul elfeledett kárpátaljai magyar zeneszerző, Márton István emlékének szentelte.

Az előadás ingyenesen megtekinthető, helyfoglalás érkezés sorrendjében történik.
További információ: www.cinemis.hu
Facebook: www.facebook.com/uraniabekeartmozi.miskolc/