Kreatív Európa MEDIA hírlevél, 2019. január 13.

Hírek, képzési lehetőségek Európában, MEDIA pályázatok

*** Hírek ***

European Shooting Stars 2020

A European Film Promotion bejelentette a 2020-as European Shooting Stars programban résztevő 10 feltörekvő színész névsorát.

A 23. European Shooting Stars a szokásokhoz híven, 10 feltörekvő európai színészt mutat be a filmipar képviselőinek, a közönségnek és a nemzetközi médiának. A résztvevők lehetőséget kapnak továbbá, hogy személyes találkozókon vegyenek részt rendezőkkel, producerekkel, személyes kapcsolatokat építsenek, amelyek előmozdíthatják nemzetközi karrierjüket.

A Kreatív Európa MEDIA által támogatott programra 2020. február 21-24. között kerül sor a 70. Berlini Filmfesztivál keretében.
További információ

MEDIA események a WEMW koprodukciós fórumon

2020. január 19-21. között rendezik a When East Meets West koprodukciós fórumát Triesztben, mely több mint 40 országból 500 filmes szakembert hoz össze. Az esemény középpontjában idén Magyarország, Moldova, Románia, Ausztria, Németország és Svájc áll.

A fórum keretében 2020. január 19-én vasárnap (16.00-16.45) panelbeszélgetésre kerül sor a fókusz országok Kreatív Európa MEDIA irodáinak együttműködésével. A beszélgetés témája a „kelet és nyugat” közötti együttműködések és koprodukciók változása az elmúlt 10 évben.
További információ a programról

Thessaloniki Pitching Forum 2020

A 22. Thessaloniki Dokumentumfilm Fesztivál keretében új pitching fórumot és koprodukciós platformot indítanak 2020-ban. Időpont: 2020. március 6-11.

A koprodukciós platformon kreatív dokumentumfilmek, TV-s és új medias projektek kerülhetnek bemutatásra. A résztvevőknek lehetőségük lesz megvitatni projektjeiket, és elismert nemzetközi szakértőktől kaphatnak visszajelzést egy 2 napos workshop keretében.

Az eseményen való részvétel ingyenes. A fesztivál a kiválasztott projektek képviselőinek utazási és szállás költségeit 200 euróig megtéríti.

Jelentkezési határidő: 2020. január 20.
További információ

FOCUS ASIA All Genres Project Market 2020

A Far East Festival keretében kerül megrendezésre a FOCUS ASIA project market, amire olyan projekteket várnak, melyek esélyesek lehetnek koprodukcióra és társfinanszírozásra ázsiai partnerekkel. Több mint 200 szakembert várnak az eseményre, kb. 10 projekt kerül majd kiválasztásra.
Időpont és helyszín: 2020. április 28-30. Udine, Olaszország

Jelentkezési határidő: 2020. február 15.
További információ

9. Visegrad Film Forum

Kilencedik alkalommal rendezik meg Pozsonyban a V4-es országok filmes konferenciáját, a Visegrad Film Forumot. Az ötnapos rendezvény intenzív képzésre és nemzetközi kapcsolatépítésre is lehetőséget nyújt a régió országaiból érkező fiatal filmesek számára.

Időpont és helyszín: 2020. március 10-14. Pozsonyi Színművészeti Egyetem Film és TV kara
További információ
FB esemény

*** Képzési lehetőségek Európában ***

TIES THAT BIND Asia – Europe Co-Production Workshop

A TIES THAT BIND Asia – Europe Co-Production Workshop az európai-ázsiai koprodukciók egyik vezető képzési programja. 5 európai és 5 ázsiai producert válogatnak be a programba. A játékfilmek mellett TV sorozatokat és a animációs projekteket is várnak (fejlesztési fázisban). Forgalmazók, fesztivál szervezők, forgalmazói ügynökségek képviselőinek jelentkezését is várják. Közülük 5 szakember vehet majd részt a képzésen.

A képzés 2 workshopból áll:
2020.április 27.-május 1. Udine Far East Film Festival keretében
2020. november vége/december eleje, Southeast Asian Film Financing (SAFF) Forum (Szingapúr)

Jelentkezési határidő: 2020. január 30.
További információ

Docu Rough Cut Boutique, CineLink Co-Production Market és CineLink Drama

Megnyílt a jelentkezés a Szarajevói Filmfesztiválhoz kapcsolódó 3 filmes képzésre, eseményre:
1. DOCU Rough Cut Boutique
2. CineLink Drama
3. CineLink Co-Production Market CineLink Industry Days
További információ a programokról

Less Is More – Development Angels

A Kreatív Európa MEDIA által támogatott Less is More program egy korlátozott költségvetésű játékfilmes projektek számára biztosított európai platform.

A „Development Angels” elnevezéssel szeretnék felhívni a figyelmet a képzés jellegére: fontosnak tartják, hogy a projektek fejlesztési fázisát a forgatókönyvírók, producerek, forgalmazói ügynökségek stb. között megvalósuló együttműködés kísérje.

A programra kiválasztott filmes szakemberek író-rendező csapatokkal dolgozhatnak együtt a LIM Script Lab-ben, csoportosan és egyéni találkozók keretében is.

Részvételi díj
300 EUR / workshop (5-6 nap)

Jelentkezési határidő: 2020. január 15.
További információ

TorinoFilmLab – FeatureLab 2020

Első vagy második filmjükön dolgozó kreatív csapatok (rendező + producer + esetleg forgatókönyvíró) jelentkezését várják a 6 hónapon keresztül megvalósuló képzésre. A program a projektek művészi és kreatív aspektusaira, valamint a gyártásra és promóciós stratégiákra is fókuszál.

Játékfilmes, dokumentumfilmes és animációs projektekkel is lehet jelentkezni. A képzés zárásaként a résztvevők a TFL Meeting Event keretében mutathatják be a projektjeiket 2019 novemberében.

Időpontok és helyszínek:
1.workshop: 2020. június (Franciaország)
2.workshop: 2020. szeptember (tbc)
TFL Meeting Event: 2020. november második fele, Torinó

Jelentkezési határidő: 2020. január 22.

Kapcsolat:
FeatureLab Project Manager
Greta Fornari
További információ

EPI online képzés – Agile Innovation Management

Az Erich Pommer Institute új online képzést indít Agile Innovation Management – Mindset and Works Modes in a Nutshell címmel.

A képzés ára 290 euró, január 31-ig azonban bevezető áron, 149 euróért megvásárolható. 2020. január 15-ig lehet részleges ösztöndíjra is jelentkezni.

Az innováció nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a cégek versenyképesek maradjanak. Az EPI online képzése elméleti és gyakorlati megközelítést ad az innováció menedzsmenthez, számos különböző módszert ismertet meg az ülzeti modellek fejlesztéséhez. A kurzus 6 fejezetből áll, amelyek 17 videót tartalmaznak (összesen 5-7 óra).
További információ

dok.incubator 2020

A dok.incubator rendezők, producerek és vágók jelentkezését, valamint dokumentumfilmes projektjeit várja 6 hónapon keresztül megvalósuló nemzetközi workshopjára, amely egyéni oktatást is biztosít a résztvevők számára. A program során a résztvevők egy 30 fős nemzetközi szakemberekből álló fórumon dolgozhatnak projektjük utómunkálatain, ahol a legelismertebb nemzetközi szakértők segítik őket.
Jelentkezési határidő: 2020. január 29.
További információ

MOME Transmedia Storytelling Workshop

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem a Magyar Nemzeti Filmalap – Fast Forward Program és a Kreatív Európa Iroda támogatásával workshopot szervez a transzmédia storytelling módszereiről, lehetőségeiről.
Kiknek szól a képzés?
digitális történetmondók, forgatókönyvírók, rendezők, producerek, dokumentumfilmesek, sorozat készítők, kommunikációs kampány stratégák

Meghosszabbított jelentkezési határidő: 2020. január 13.
A férőhelyek száma korlátozott, max. 15 fő.
Bővebben

MIDPOINT TV Launch 2020

A MIDPOINT TV 2020 sorozatok készítésében közreműködő feltörekvő szakemberek számára 8 hónapos programsorozatot kínál. A közép-kelet-európai térségből érkező kreatív csapatok és fejlesztési vezetők jelentkezését várják a képzésre.

Jelentkezési határidő: 2020. január 31.
További információ

EsoDoc 2020

Az ESoDoc dokumentumfilmes szakemberek jelentkezését várja 2020-es képzésére, melynek során fejleszthetik innovatív történetmesélési készségeiket.

Olyan érdeklődők jelentkezését várják, akik elkötelezettek valamely társadalmi kérdésben és nyitottak a változó média-világ kihívásaira reagáló új kreatív megvalósítási formákra és kommunikációs stratégiákra. A képzés íróknak, rendezőknek, kreatív producereknek szól, de várják más média szakemberek jelentkezését is, (újságírók, webdizájnerek, programozók, játék-tervezők, NGO-k kommunikációs képviselői).

Jelentkezési határidő: 2020. február 18.
Bővebben

*** MEDIA pályázatok ***

Pályázati határidők:

17/2019 Fejlesztés – Egyedi projektek
II. Határidő: 2020. május 12.

25/2019 Filmoktatás
Határidő: 2020. március 12.

24/2019 Mozi hálózatok
Határidő: 2020. május 28.

26/2019 Filmfesztiválok
II. Határidő: 2020. április 23.

29/2019 Nemzetközi koprodukciós alapok
Határidő: 2020. január 15.

23/2019 Online promóció (VoD)
Határidő: 2020. április 7.

22/2019 Automatikus mozi forgalmazás és forgalmazói ügynökségek
I. Határidő: 2020. szeptember 8.
II. Határidő: 2020. október 29.

21/2019 Szelektív mozi forgalmazás
II. Határidő: 2020. június 16.

20/2019 Televíziós műsorgyártás
II. Határidő: 2020. május 14.

19/2019 Videojátékok fejlesztése
Határidő: 2020. február 12.

18/2019 Fejlesztés – Csomagtervek
Határidő: 2020. február 4.

27/2019 Piaci hozzáférés
Határidő: 2020. február 6.

Tudnivalók a pályázás menetéről

A Kreatív Európa program keretében minden pályázatot online kell beküldeni egy úgynevezett eFormon, azaz elektronikus jelentkezési lapon keresztül. A folyamat első lépéseként a pályázó cég az alábbi linken található portálon regisztrál, hogy létrehozza saját EU Login hozzáférését:
https://ec.europa.eu/education/participants/portal/desktop/en/home.html

Az EU Login account létrehozása után a pályázó néhány egyszerű lépésben regisztrál a  következő oldalon: https://ec.europa.eu/education/participants/portal/desktop/en/organisations/register.html
A regisztrációs folyamat végén a pályázó kap egy úgynevezett PIC (Participant Identification Code) résztvevői azonosítókódot, aminek segítségével hozzáférhet az eFormokhoz, és megkezdheti a pályázat elkészítését.
Kérjük, mindenképpen tartsák szem előtt, hogy az eFormokat minden esetben az adott határidő napján legkésőbb 17 óráig (CET) lehet elküldeni, de nem ajánlatos az utolsó napig várni a pályázat beküldésével, mert a nagy forgalom leterhelheti az internetes rendszert.

Bővebben a pályázatokról