Kreatív Európa MEDIA hírlevél, 2020. március 5.

Hírek, képzési lehetőségek Európában, MEDIA pályázatok

1. KULTURÁLIS HÍREK AZ EU-BÓL

1.1 Megjelent a Műfordítási projektek 2020-as pályázati felhívása

Az Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA) közzétette a Kreatív Európa Kultúra alprogram műfordítási projektek területének 2020-as pályázati felhívását.
(Kreatív Európa Iroda)Az EACEA 05/2020-as számú pályázathoz tartozó részletes pályázati útmutató és a pályázáshoz szükséges dokumentumok megtalálhatóak a Funding & tendering… » Tovább

1.2 Meghosszabbították a Kulturális együttműködési projektek a Nyugat-Balkánon pályázat határidejét

Meghosszabbított határidővel várja a pályázatokat az EACEA a Kulturális együttműködési projektek a Nyugat-Balkánon című felhívásra.
(Kreatív Európa Iroda)Az Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA) meghosszabbította a Cultural Cooperation Projects in the Western Balkans “Strengthening cultural cooperation with and competiveness of cultural and creative industries in the Western Balkans” (Kulturális… » Tovább

1.3 Magyar zenészek az Európai Unió Ifjúsági Zenekarában

Ismét lesznek magyar zenészek az Európai Unió Ifjúsági Zenekarában.
(Kreatív Európa Iroda)Három fiatal magyar zenész csatlakozik az Európai Unió Ifjúsági Zenekarához (European Union Youth Orchestra, EUYO) 2020-ban. Brezovszky Borbála (hegedű), Temesvári Bence (cselló) és Vedres Péter Dániel (fagott) részt vesznek a zenekar tavaszi turnéján, valamint Vedres Péter Dániel a nyári turnén is… » Tovább

2. KULTURÁLIS CÉLÚ PÁLYÁZATOK

2.1 EU Arts Live – pályázat

Felhívást tett közzé az EU Arts Live projekt előadó-művészeti előadások bemutatására.
(Kreatív Európa Iroda)Az EU Arts Live projekt felhívást tett közzé előadó-művészeti produkciók bemutatására. A projekt keretében élő közvetítésben juthatnak el a nemzetközi közönséghez az előadások. A projekt az Európai Unió Kreatív Európa programjának társfinanszírozásával valósul meg. » Tovább

2.2 Pályázat a Hégető Honorka-díjra

A Hégető Honorka Alapítvány idén is pályázatot hirdet a Hégető Honorka-díj odaítélésére.
(Kreatív Európa Iroda)Pályázatot hirdet a Hégető Honorka Alapítvány a Hégető Honorka-díj odaítélésére. Az elismerésre 2019. január 1. és 2020. április 10. között online vagy a televízióban publikált alkotásokkal (mozgóképekkel, fotókkal és fotósorozatokkal) lehet pályázni. Az alkotásoknak társadalmi problémákat, illetve… » Tovább

2.3 Vállalj be egy áriát! – tehetségkutató

Tehetségkutatót hirdet a Magyar Állami Operaház Vállalj be egy áriát! címmel.
(Papageno)A Magyar Állami Operaház tehetségkutató pályázatot hirdet a Hang Világnapja alkalmából Vállalj be egy áriát! címmel. A megmérettetésre 16 és 61 év közötti énekesek jelentkezését várják. A kiválasztott pályázók 2020. április 16-án fellépési lehetőséget kapnak az Eiffel Műhelyházban. Jelentkezni… » Tovább

2.4 A Margó Fesztivál olvasásnépszerűsítő programja középiskoláknak

Olvasásnépszerűsítő programot hirdetnek a Margó Fesztivál szervezői középiskoláknak.
(Kreatív Európa Iroda)A Margó Fesztivál szervezői pályázatot hirdetnek középiskoláknak a fesztivál olvasásnépszerűsítő programjában való részvételre. A program keretében kiválasztott iskolák egy kortárs magyar irodalmi könyvcsomaggal lesznek gazdagabbak, amelyet a 2019-es Margók fellépői közül választanak ki. A program… » Tovább

2.5 43. Kárpát-medencei Középiskolás Irodalmi Pályázat

43. alkalommal hirdetik meg középiskolás diákoknak a Kárpát-medencei Középiskolás Irodalmi Pályázatot.
(Pályázatfigyelő)Az Írók Alapítványa, az Írók Szakszervezete, a Sárvári Tinódi Gimnázium és Sárvár Város Önkormányzata 43. alkalommal hirdeti meg a Kárpát-medencei Középiskolás Irodalmi Pályázatot. A felhívásra 14 és 18 év közötti középiskolás diákok verseit, prózáit és tanulmányait várják. A legjobbnak választott… » Tovább

2.6 Jövő Generáció Művészeti Díj

Az ukrajnai Victor Pinchuk Alapítvány pályázatot hirdet a Jövő Generáció Művészeti Díj odaítélésére fiatal művészeknek.
(pályázatok.org)Fiatal művészek alkotómunkájának elismerésére hirdet pályázatot a Victor Pinchuk Alapítvány a Future Generation Art Prize (Jövő Generáció Művészeti Díj) odaítélésére. A díjra bármely művészeti ág képviselői pályázhatnak 35 éves korig. A kiválasztott alkotók munkáiból 2021-ben Kijevben (Ukrajna)… » Tovább

2.7 Pályázat a Műút-könyvek grafikai tervezésére

Grafikai pályázatot hirdet a Műút szerkesztősége grafikus szakembereknek.
(Kreatív Európa Iroda)A Műút szerkesztősége pályázatot hirdet grafikus szakembereknek a Műút-könyvek grafikai tervezésére. A pályázati anyagokért előzetesen 2020. március 13-ig lehet jelentkezni. A kiválasztott grafikus az Ünnepi Könyvhétre tervezett kötetek előkészítésében fog először részt venni. Beküldési… » Tovább

2.8 Régiók fesztiválja 2021

Várja bármely művészeti ágban tevékenykedő művészek jelentkezését a 2021-es Régiók Fesztiválja Ausztriában.
(Pályázatfigyelő)A 2021. június 25. és július 4. között Ausztriában megrendezendő Festival of Regions (Régiók fesztiválja) várja bemutatkozni vágyó művészek jelentkezését. Az Underground / Unter Tag (A föld alatt / A Nap alatt) címmel megrendezendő fesztivál témája a salzkammerguti sóbányákban dolgozó emberek… » Tovább

Egyéb aktuális pályázataink: http://kultura.kreativeuropa.hu/palyazat

A Tempus Közalapítvány pályázataival kapcsolatban bővebb felvilágosítás kérhető:
Tempus Közalapítvány
1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.
http://www.tka.hu
(06 1) 237-1320
info@tpf.hu

 

3. ÁLLÁSLEHETŐSÉGEK

3.1 Cselló próbajáték Budapesten

A Nemzeti Filharmonikus Zenekar próbajátékot hirdet cselló tutti helyettesítési állásra.
(Papageno)Próbajátékot hirdet a Nemzeti Filharmonikus Zenekar cselló tutti helyettesítési állás betöltésére. Az állás a 2020/2021-es évad kezdetétől tölthető be. A próbajátékot 2020. május 5-én rendezik meg a Nemzeti Filharmonikusok próbatermében. Jelentkezési határidő: 2020. április 26. » Tovább

3.2 Marketingmenedzsert keres a Pannon Filharmonikusok

Munkatársat keres a Pannon Filharmonikusok marketingmenedzseri munkakörbe.
(Kreatív Európa Iroda)Marketingmenedzsert keres a Kodály Központba a Pannon Filharmonikusok. Az új, főállású munkatárs feladata lesz a zenekar hangversenyeinek és bérleteinek értékesítését támogató marketing kivitelezése. Jelentkezni fényképes önéletrajzzal lehet. Jelentkezési határidő: 2020. március 20. » Tovább

3.3 Kommunikációs menedzsert keres az IETM

Kommunikációs menedzsert keres 2020 áprilisától az IETM Brüsszelbe.
(Kreatív Európa Iroda)Az International Network for Contemporary Performing Arts (Kortárs Előadó-művészetek Nemzetközi Hálózata, IETM) kommunikációs menedzsert keres brüsszeli (Belgium) irodájába. Az állás 2020 áprilisától tölthető be. Jelentkezni angol nyelvű önéletrajzzal és motivációs levéllel lehet. Pályázati… » Tovább

4. KONFERENCIÁK, KÉPZÉSEK, WORKSHOPOK

4.1 Még lehet jelentkezni A zene mint örökség nyári egyetemre

Meghosszabbított határidővel várja a jelentkezéseket a CEU A zene mint örökség: a hagyománytól a termékig címmel megrendezendő nyári egyetemére.
(Kreatív Európa Iroda)2020. július 8. és 17. között Budapesten szervez nyári egyetemet a Fórum a Népművészetért Alapítvány, a Music Hungary és a CEU Music as Heritage: from Tradition to Product (A zene mint örökség: a hagyománytól a termékig) címmel. A Nyugat-Balkán szellemi örökségével és Közép- és Kelet-Európával való… » Tovább

4.2 Altalena Nyári Akadémia

Altalena Nyári Akadémia címmel nyári kurzust rendeznek Kőszegen 2020 nyarán fiatal zeneművészeknek.
(Papageno)2020. augusztus 5. és 13. között rendezik meg Kőszegen az Altalena Nyári Akadémiát, amelyre közép- és felsőfokon zenét tanuló, magyar és külföldi diákok jelentkezését várják. Csak 14 és 32 év közötti érdeklődők jelentkezhetnek. Magyar diákok számára a kurzuson való részvételt az Altalena 50%-ban… » Tovább

4.3 Szálljon fel énekünk – de hogyan?

Karvezető konferenciát szervez a KÓTA Szálljon fel énekünk – de hogyan? címmel.
(Kreatív Európa Iroda)2020. március 21-én karvezető konferenciát szervez Szálljon fel énekünk – de hogyan? címmel a KÓTA – Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége. A rendezvénynek a Zeneakadémia ad otthont. A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. » Tovább

 

5. PARTNERKERESÉSEK

5.1 Román szervezet társszervező lenne

Társszervező lenne az EU Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatokban egy romániai építészeti szervezet.
(Kreatív Európa Iroda)A romániai AICI Építészeti Stúdió társszervező lenne az Európai Unió Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatokban. A szervezet olyan projektekhez csatlakozna, amelyek építészettel, kulturális örökséggel, vizuális művészetekkel, dizájnnal, közösségépítéssel, illetve a művészetek és a… » Tovább

5.2 Görög bábszínház társszervező lenne

Társszervező lenne az EU Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatokban egy görög bábszínház.
(Kreatív Európa Iroda)A görögországi Marmita bábszínház társszervező lenne az Európai Unió Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatokban. A szervezet olyan projektekhez csatlakozna, amelyek célja a diákközösségek és a közönség érzékenyítése a világméretű vízválság iránt. » Tovább

5.3 Román szervezet társszervezőt keres

Társszervezőt keres az EU Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatához egy román szervezet.
(Kreatív Európa Iroda)A romániai Asociatia ESCU társszervezőt keres az Európai Unió Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatához. A Made in CEE: advertising and iconic brands temporary museum (from Eastern Europe) (Készült Közép- és Kelet-Európában: reklámok és ikonikus márkák ideiglenes múzeuma… » Tovább

Egyéb aktuális partnerkeresések: http://kultura.kreativeuropa.hu/partner

6. ÖSZTÖNDÍJAK

6.1 Alkotóházi ösztöndíj Salzburgba

Alkotóházi ösztöndíjat hirdet kurátoroknak és művészeknek az ERSTE Alapítvány Salzburgba.
(Kreatív Európa Iroda)Egy salzburgi (Ausztria) nyári akadémiára hirdet ösztöndíjat kurátoroknak és művészeknek az ERSTE Alapítvány. A képzőművészeti nyári egyetemre cseh, magyar, román, szlovák és szlovén kurátorok jelentkezhetnek. A nyári egyetemet 2020. július 20. és augusztus 29. között rendezik meg. Pályázni angol… » Tovább