Legjobb rendezés és legjobb forgatókönyv díj a VALAN-ért

Bagota Béla első mozifilmjével, az erdélyi havasok között játszódó Valan – Az angyalok völgye című krimivel két díjat nyert a zsánerfilmek patinás nemzetközi filmfesztiválján Portóban.

Magyar sikerrel zárult a hétvégén a 40. Fantasporto nemzetközi filmfesztivált Portugáliában. Bagota
Bélát a Valan – Az angyalok völgye című lélektani krimiért a legjobb rendező és a legjobb
forgatókönyvíró díjával tüntette ki a portói filmfesztivál szakmai zsűrije. A díjakat Bagota Béla
személyesen vette át szombat este Portóban.

Bagota Béla első mozifilmje feszült és szívszorító lélektani krimi, melynek fő helyszíne Valan, a hólepte erdélyi bányaváros. Péter (Krisztik Csaba) nagyvárosi rendőrként emberkereskedők után nyomoz. Az életét annak szenteli, hogy eltűnt lányokat találjon meg. Minden megmentett lányban valahol a saját húgát látja, akinek évekkel ezelőtt nyoma veszett szülővárosukban, a romániai forradalom káoszában felbolydult Valanban. Péter egy telefonhívás miatt kénytelen visszatérni az erdélyi bányavárosba, amikor felmerül a gyanúja, hogy testvére holtteste került elő a hófödte fenyvesek között. A múltba vezető nyomozás útvesztőjében a férfinek nemcsak a várost fojtogató bűnözéssel kell megküzdenie, hanem a saját démonaival is.
Bagota Béla 2010-ben diplomázott a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, majd számos
nagyszabású magyar és nemzetközi produkcióban dolgozott. Első mozifilmje, a Valan – Az angyalok
völgye a Mátrix Film produkciójában Kántor László producer vezetésével készült a Nemzeti Filmintézet támogatásával.
A Valan-t a hazai mozikban novemberben mutatta be a Mozinet, a nemzetközi premierje a 2019-es
varsói filmfesztiválon volt.

2020. március 9.

Bővebben: http://www.fantasporto.com