SZÍVTÁJÉK – 22 érzelmes történet / Nyári vetítéssorozat az Urániában

Egy hónap – huszonkét film az emberi szívről. A Uránia Nemzeti Filmszínház olyan mozidarabokat válogatott össze az utóbbi néhány év filmterméséből, amelyekben fontos szerepet játszanak az érzelmek. Erős emóciók határozzák meg a szereplők viszonyait, életük megindító fordulatai pedig a nézőt is „szívtájékon” érintik. 2019. június 28. – 2019. július 28.

A filmek többsége jelentős díjakkal és jelölésekkel is büszkélkedhet: az idei Oscar-jelöltek közül, a legjobb idegen nyelvű filmek kategóriájából vetítik a Kafarnaumot, a Hidegháborút és az Arany Pálma-díjas Bolti tolvajokat, az Európai Filmdíj friss nyertesei közül a legjobb férfialakítást felvonultató Dogmant, a Sundance Filmfesztivál felfedezettjei közül az Egy nő fogságbant és a Három egyforma idegent.

A műfaji és kulturális sokszínűség mellett az érzelmek sokféle árnyalata tükröződik a válogatásban. Láthatunk filmeket a szülő-gyermek kapcsolat természetéről, felemelő és letaglózó pillanatairól (Csodálatos fiú, Toni Erdman, Claire Darling utolsó húzása); felnőtt és gyermek, illetve mester és tanítvány között kialakuló szeretetkötelékről (Cinema Paradiso, A tanítónő, Yao utazása); az olykor ellentmondásos, de nagyszerű testvérszeretetről (Mirai, Három egyforma idegen); népszerűségben fürdő, mégis magányos, szeretet után sóvárgó sztárokról (Amy, A Maria Callas-sztori). Szembesülhetünk az emberi kiszolgáltatottság és reményvesztettség drámáival (Dogman, Egy nő fogságban; Remélem, legközelebb sikerül meghalnod), a szegénységben is megőrzött szülői felelősséggel (Bolti tolvajok), s olyan esettel is, amikor utóbbit egy gyermek kéri számon (Kafarnaum). Megtapasztalhatjuk a barátság megtartó erejét (Együtt megyünk). Visszatekinthetünk a múltba, megmártózva az érzelmes élet szépségében (A nagy szépségFájdalom és dicsőség). És rajonghatunk is, hiszen egy ilyen válogatásból nem hiányozhat a szerelem, és mindaz, ami vele jár: féltékenység, hűség és kísértés (A hűséges férfi, Szívek királynője, Hidegháború).

A SOROZAT FILMJEI:

Amy – Az Amy Winehouse-sztori
angol zenés életrajzi dokumentumfilm, 2015, r.: Asif Kapadia, 127 perc, felirattal

Bolti tolvajok
japán krimi-dráma, 2020, r.: Hirokazu Koreeda, 121 perc, felirattal

Claire Darling utolsó húzása
francia dráma, 2018, r.: Julie Bertuccelli, 94 perc, felirattal

Cinema Paradiso
olasz-francia romantikus dráma, 1988, r.: Giuseppe Tornatore, 123 perc, felirattal

Csodálatos fiú
amerikai életrajzi dráma, 2018, r.: Felix Van Groeningen, 121 perc, felirattal

Dogman – Kutyák királya
olasz dráma, 2018, r.: Matteo Garron, 120 perc, felirattal

Egy nő fogságban
magyar dokumentumfilm, 2017, r.: Tuza-Ritter Bernadett, 89 perc

Együtt megyünk
francia-belga vígjáték, 2019, r.: Guillaume Canet, 135 perc, felirattal

Fájdalom és dicsőség
spanyol dráma, 2019, r.: Pedro Almodóvar, 113 perc, felirattal

Három egyforma idegen
angol dokumentumfilm, 2018, r.: Tim Wardle, 97 perc, felirattal

A hűséges férfi
francia romantikus film, 2018, r.: Louis Garrel, 75 perc, felirattal

Happy end
francia-osztrák-német dráma, 2017, r.: Michael Haneke, 107 perc, 2017

Hidegháború
lengyel-francia-brit film, 2018, r.: Paweł Pawlikowski, 90 perc, felirattal

Kafarnaum – a remény útja
libanoni film, 2018, r.: Nadine Labaki, 121 perc, felirattal

A Maria Callas-sztori
francia dokumentumfilm, 2017, r.: Tom Volf, 119 perc, felirattal

Mirai – Lány a jövőből
japán családi animáció, 2018, r.: Mamoru Hosoda, 100 perc, szinkronizált

A nagy szépség
olasz-francia játékfilm, 2013, r.: Paolo Sorrentino, 141 perc, felirattal

Remélem, legközelebb sikerül meghalnod 🙂
magyar dráma, 2018, r.: Schwechtje Mihály, 96 perc

Szívek királynője
dán-svéd dráma, 2019, r.: May el-Toukhy, 127 perc, felirattal

A tanítónő
amerikai dráma, 2018, r.: Sara Colangelo, 96 perc, felirattal

Toni Erdmann
német-osztrák vígjáték, 2016, r.: Maren Ade, 162 perc, felirattal

Yao utazása
francia film, 2018, r.: Philippe Godeau, 103 perc, felirattal

A vetítési időpontok és filmek adatai a címekre kattintva érhetők el.

JEGYEK

1500 Ft – Díszterem földszint, erkély
1600 Ft – Dísztermi páholyok

Kedvezmények

Diákoknak, nyugdíjasoknak, pedagógusoknak és 6 éven aluli gyermekeknek
1100 Ft