Változás a Filmszakmai Döntőbizottságban

Augusztus 31-től változik a Filmalap Filmszakmai Döntőbizottságának összetétele. Havas Ágnes, a Filmalap vezérigazgatója a grémium tagjának kérte fel Zágoni Bálintot, aki március óta póttagként vett részt a Döntőbizottság munkájában.

Zágoni Bálint a kolozsvári Filmtett Egyesület vezetője, 2009-től a Filmtettfeszt – Erdélyi Magyar Filmszemle főszervezője. 2007-től a Filmtett Workshop szervezője, 2013 óta a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál magyar programjának kurátora.
Rendezőként és forgatókönyvíróként számos dokumentumfilmet jegyez, köztük a kolozsvári filmgyár történetét feldolgozó A Sárga csikó nyomában-t és a Janovics Jenő, a magyar Pathé című portréfilmet.

Az újonnan kinevezett tag megbízása 2 évre szól. Kovács András Bálint helyettes tagként segíti a továbbiakban a Filmszakami Döntőbizottság munkáját, megbízása 2 évre szól. Az ELTE Filmtudomány tanszékének vezetője a Filmalap 2011-es alapítása óta a grémium tagja volt.
A Filmszakmai Döntőbizottság tagjai augusztus 31-től:

Divinyi Réka, forgatókönyvíró
Fekete Ibolya, filmrendező
Havas Ágnes, a Filmalap vezérigazgatója
Kálmán András, forgalmazási szakember
Zágoni Bálint, a kolozsvári Filmtett Egyesület vezetője
A Filmszakmai Döntőbizottság helyettes tagja: Kovács András Bálint, egyetemi tanár,
az ELTE Filmtudomány tanszékének vezetője

Bővebb információ